Дорогі друзі!
Тривають зимові канікули.
Хочу нагадати про деякі правила поведінки, щоб відпочинок приніс позитивні враження.
- Гратися із сірниками та горючими речовинами не можна.
- Якщо почалася пожежа, потрібно негайно повідомити про це дорослим.
- У тому випадку, коли поруч нікого немає, слід негайно зателефонувати в службу порятунку за номером «01» або «112». Диспетчеру потрібно сказати адреса місця, де почалося загоряння, і своє прізвище.
- Розетками та якими електроприладами користуватися суворо заборонено.
- Гасити пожежу слід вогнегасником, піском, мокрим ковдрою або водою. Дитина повинна знати, чим з цього можна користуватися при різних видах займань.
- Дим представляє велику небезпеку, ніж вогонь, тому потрібно захистити органи дихання мокрою ганчіркою.
- Правила поведінки у випадку пожежі забороняють ховатися вдома. Треба намагатися вибратися на відкрите повітря. Для цього слід лягти на підлогу і поповзом пробиратися до виходу.
- У під'їзді потрібно пересуватися по сходах. Користуватися ліфтом заборонено.
- На вулиці треба дочекатися пожежників і показати їм, як дістатися до осередку пожежі. Суворо дотримуватися все, що скажуть рятувальники.
Основні правила поведінки на льоду: пам'ятка
- По можливості, використовувати офіційні переправи і не перетинати водойму в тих місцях, де це заборонено.
- Якщо второваних стежок або лижні немає, то перед виходом на лід потрібно обов'язково намітити майбутній маршрут і потім намагатися його дотримуватися.
- Не можна виходити на лід, який недостатньо міцний і / або ще не встиг остаточно замерзнути. Тим більше не можна скочуватися на тонкий лід на санках, ковзанах, Ледянка, лижах.
- Забороняється виходити на лід в темний час доби, а також якщо видимість ускладнена (снігопад, дощ, туман). Під час рясних опадів або вночі просто не зможете побачити, що у вас під ногами, і правильно оцінити ситуацію.
- Не можна збиратися групою з кількох людей на одній ділянці льоду. У тому випадку, якщо переходите групою, варто розосередитися і йти один за одним по слідах на відстані кількох метрів.
- Оптимально переходити замерзлу водойму на лижах, при цьому кріплення останніх має бути розстебнуте, а петлі від палиць не закріплені на кистях рук. Цей захід обережності дозволить швидко позбавитися від лиж у разі раптово виниклої небезпеки.
- Рюкзак при переході слід тримати на одному плечі, щоб була можливість швидко його відкинути убік.
- Бажано мати при собі міцну мотузку довжиною близько 25 метрів, на одному кінці якої необхідно зробити глуху петлю і закріпити вантаж. Це допоможе при наданні допомоги людині, який пішов під лід.
- Правила поведінки на льоду взимку також рекомендують не переправлятися через водойму нетверезим. Стан алкогольного сп'яніння просто неприпустимо. Будучи нетверезим, людина не поводиться обережно, і почуття самозбереження у нього притуплено. Це може призвести до біди.
Немає коментарів:
Дописати коментар